Testy na koronawirusa dla pracowników

Testy na koronawirusa dla pracowników

Pandemia COVID-19 trwa już tak długo (wbrew początkowym zapewnieniom), że zdążyła pokrzyżować plany niejednemu z nas. Wiele osób musiało zrezygnować z zagranicznych wakacji w obawie, że dopadnie ich lockdown. Odwoływane są koncerty, a także inne wydarzenia kulturalne, na których mógłby się gromadzić zbyt duży tłum ludzi. Niestety, koronawirus ma wpływ nie tylko na rozrywkę w naszym życiu, ale także na pracę. Wiele firm zdecydowało się na chwilową pracę zdalną, ale taki stan rzeczy w niektórych branżach nie może trwać w nieskończoność. Pracownicy muszą wrócić do firmy, a tam nie da się uniknąć bezpośredniego kontaktu między ludźmi. Dlatego pojawiła się realna potrzeba, aby wykonywać pracownikom testy na koronawirusa. W naszym laboratorium w Kaliszu wykonujemy grupowe testy na koronawirusa dla pracowników firm.

Jaki test dla pracowników na koronawirusa?

Jeśli nie chcesz żeby Twoja firma miała przestój (lub, co gorsza, zbankrutowała) z tego powodu, że pracownicy trafią na kwarantannę, przeprowadź rutynowe testy na koronawirusa. Nigdy nie możesz mieć pewności, czy ktoś z Twoich pracowników nie przechodzi w tej chwili bezobjawowo COVID-19. Wtedy możliwa jest sytuacja, że osoba bez objawów, zaraża innych zupełnie nieświadomie i to spowoduje przestój w Twojej firmie (np. zatrzyma się produkcja lub braknie pracowników na magazynie, ponieważ będą musieli odbyć kwarantannę).

Rodzaje testów na koronawirusa

Istnieją różne rodzaje testów na koronawirusa.

  • szybki test antygenowy – wyniki są dostępne już po kilkunastu minutach od wykonania badania, można więc bardzo szybko rozwiać swoje wątpliwości. Wymaz pobiera się z nosa i gardła, dlatego do tego testu na koronawirusa trzeba się przygotować (nie myć zębów wcześniej, być na czczo… więcej informacji tutaj: https://testcovidkalisz.pl/czy-do-testu-na-koronawirusa-trzeba-sie-przygotowac/). Jego zaletą jest szybkość otrzymania wyników, jednak nie jest to najczulszy test na koronawirusa, dlatego nie zaleca się, aby stosować go jako główne narzędzie do diagnozy.
  • test RT-PCR – najskuteczniejszy test na koronawirusa, rekomendowany przez WHO. Do tego testu trzeba się przygotować (https://testcovidkalisz.pl/czy-do-testu-na-koronawirusa-trzeba-sie-przygotowac/), ponieważ materiał do badania to wymaz pobierany z nosa i gardła. Na jego wynik czeka się 1-2 dni robocze, ale ma on 99% skuteczności w wykrywaniu koronawirusa.
  • test na przeciwciała SARS-CoV-2: do tego testu nie trzeba się przygotowywać, ponieważ jest to zwyczajne pobranie krwi. Nie trzeba być na czczo. Test ten wykrywa przeciwciała, które wytworzyły się w organizmie, jeśli walczył on z wirusem COVID-19.

Chroń swoją firmę przed obowiązkową kwarantanną

Obawiasz się sytuacji, gdy ktoś z pracowników przechodzi COVID-19 bezobjawowo ? Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w swojej firmie w czasach pandemii ? Spróbuj uchronić swoją firmę przed niespodziewaną kwarantanną, przeprowadź testy na koronawirusa dla pracowników. Zadbaj o to, żeby Twoi pracownicy nie czuli się niepewnie.

Badania wykonujemy w punkcie (ul. Dobrzecka 57, Kalisz) lub z dojazdem do klienta. Zadzwoń i umów się już dziś: 786 275 552

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *